21 května, 2021

Nemalujeme čerta na zeď

Ne nadarmo se teď všude mluví o škodlivosti plastů a dalších rakovinotvorných látek například z ropy a tak dále. Prostě naše generaci svoji planetu systematicky devastujeme, aniž bychom si to řádně a až do sebemenších důsledků opravdu uvědomovali. Co se ale této době nedá vytknout je to, že se společnost tím začala alespoň trochu zaobírat. Jen se podívejte na statistiky nebo se rozhlédněte kolem sebe – kolik lidí dnes bohužel v relativně mladém věku umírá na rakovinu. Opravdu je to smutný pohled. Pojďme s tím ale něco udělat a začněme nejlépe u sebe samých, naučme to své děti a inspirujme třeba svoje přátelé a rodinu. Uvidíte, že se ono ozubené kolo začne točit. Dejme sbohem jednorázovým plastům, využívejme látkové tašky, nosme si vlastní kelímky nebo dokonce zkusme použít jedlé nádobí.

135-1_ggj

Jedlý papír známe z dětství

Když jsme byli malí, chodili jsme si do samoobsluhy pro kdejaké dobroty a že jich opravdu bylo mnoho! Melounové žvýkačky, práskací lízátka, dokonce takový jedlý papír. A představte si, že dnes kromě kornoutku na zmrzlinu, existují i jedlé kelímky nebo dokonce talíře, na které si můžete naservírovat své jídlo a potom, abyste nemuseli uklízet nádobí, prostě svůj talíř sníte do posledního drobečku.

102_rrrzgfg

Vrátíme se do dětství

Teda, to je dobrodružství! Hlavně pro děti bude taková jedlá lžička po snídani opravdovou lahůdkou a zábavou vůbec. Nechce vám dítko jíst? Probudíte jeho fantazii a očička se mu rozzáří, až mu řeknete, že si tu lžičku doopravdy může sníst, a ještě to bude lahodná dobrota. K obědu můžete využít zase talíře, které děti mohou po obědě také spořádat. Ty dokonce mohou naservírovat i teplé jídlo a nic se jim nestane. Dáte je i do mikrovlnné trouby, zvládnou dokonce i omáčky, které v nich ještě více vyniknou. Pokud je nesníte, nevadí, rozloží se v kompostu během 30 dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You Might Be Interested In